Aktuality » Čtenáři na jevišti

 Vážení přátelé, milí účastníci projektu Čtenář na jevišti,

po dlouhém a náročném hodnocení dospěla pětičlenná porota k závěru a vybrala 5 nejzajímavějších inscenací. Volba to byla opravdu těžká, všechna představení jsou zajímavá a za všemi je vidět velký kus práce.
Do projektu zaslalo svou dramatizaci celkem 49 souborů. Videa a materiály, které jste zasílali, se nacházejí v různé fázi, v různé kvalitě a jsou to jen videa, neschopná postihnout mnohé podstatné a zároveň nemilosrdně odhalující kdejakou nepodstatnost. Porota se snažila odhlédnout od všech rušivých vjemů a vnímat obsah, práci a snahu dětí, která byla u všech úžasná.
Každý účastník si zaslouží naše velké poděkování za účast v projektu a zároveň velkou gratulaci za inspirativní aktivitu, kterou předvedl. Zároveň nás těší, že děti si našly cestu k literárnímu textu, že se učily s ním pracovat a dále jej interpretovat.
Rozhodli jsme se každému souboru zaslat poštou malou odměnu, zároveň v nejbližších dnech také každému souboru zvlášť zašleme naše hodnocení a postřehy, které, jak věříme, budou užitečné pro vaši práci do budoucna.

Vybranými soubory v náhodném řazení jsou:
· Sekunda A Gymnázium Fr. Křižík a zákl. škola Plzeň, pod vedením Mgr. Jana Anderleho s inscenací Hanin kufřík
· DDS Ty-já-tr Před oponou DDM Praha 7, pod vedením Radky Tesárkové s inscenací Středa nám chutná
· 5. třída ZŠ Raduň, pod vedením Mgr. Šárky Králové s inscenací Vadí, nevadí
· Dramadlo ZUŠ Louny, pod vedením Bc. Mileny Nečesané s inscenací Nevhodná pohádka
· Divadlo Bum Trach ZŠ s polským jazykem vyučovacím Český Těšín, pod vedením Marie Szymanikové s inscenací Loupežné vikingské výpravy

Finalisty budeme kontaktovat s podrobnými informacemi o předvánočním setkání ve středu 18. 12. 2013 v Divadle Kampa. Ostatním účastníkům ještě jednou děkujeme a přejeme hodně radosti a zábavy při vaší činnosti.


Těšíme se na další spolupráci třeba při některém z dalších projektů kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.