Aktuality » Karatista Kubíček na Wakizaši Cupu v Nymburce

V sobotu 16.4. se konal celorepublikový turnaj v karate v Nymburce - Wakizaši Cup 2016. Tohoto turnaje s šestnáctiletou tradicí se zúčastnili závodníci ze všech koutů ČR. Zaznamenáno bylo přes 400 startů. Za klub karate Dům dětí a mládeže Praha 7 startoval dvanáctiletý Dominik Kubíček v doprovodu rodičů a trenérky Aleny Navrátilové.
Dominik startoval v kata bílých a žlutých pásků ve věkové kategorii 12-15 let, kde závodilo 12 závodníků. V prvním kole narazil na budoucího finalistu, a s nejtěsnějším možným výsledkem v hodnocení "na praporky" prohrál 2:1. Soupeř ale vytáhl Dominika do repasáže, a tak se mohl utkat o třetí místo. V dalším kole narazil na patnáctiletého karatistu. Věk Dominika ale nezastrašil, a kolo vyhrál. V utkání o třetí místo ho čekal opět soupeř o tři roky starší se žlutým páskem. Zápas vyhrál Dominik suveréně 3:0, a získal tak třetí místo.
,,Domča dal do zápasů vše, a to se nám vyplatilo. Závodil proti karatistům, kteří byli o tři roky starší, a většina z nich měla již tříleté zkušennosti s trénováním i turnaji v karate. Dominik dosáhl dvanácti let před pár měsíci, a bílý pás získal před měsícem. Třetí místo v takové kategorii a na celorepublikovém turnaji je obrovský úspěch. Bude též jako první z našeho klubu zapsán do republikové databáze Karate records.
V současné době se společně Dominikem připravujeme na říjnové mistrovství světa v karate v Itálii, kde bude závodit v kategorii žlutých pásů, a společně budeme závodit v kategorii sestav dvojic. Pod mým vedením je od září, kdy spolu máme kromě společných tréninků i dvakrát týdně individuální hodiny, díky kterým může rychleji vyspívat, co se karate týče. Kromě toho je to velký talent, který na sobě pracuje každý den. Nyní oslovujeme různé sponzory, kteří by nás mohli podpořit na MS jak finančně, tak věcně," zhodnotila turnaj trenérka Alena Navrátilová.
Dominikovi patří velké gratulace a přání dalších sportovních úspěchů. Dalším turnajem karatistů bude Liga talentů v Českých Budějovicích, která se koná v neděli 24. 4. 2016.