Aktuality » Karatisté z DDM dobývají republiku

Poslední měsíc byl velmi úspěšný pro karatisty z oddílu karate DDM Praha 7.

V dubnu se pět statečných společně s rodiči a trenérkou Alenou Navrátilovou vypravilo na první mezinárodní turnaj v karate Karate Kid Cup a Liga Talentů 2016, pořádaný v Českých Budějovicích klubem Fight Club ČB. Na turnaji bylo evidováno přes 400 startů závodníků z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, a Nizozemska.
DDM Praha 7 reprezentovali: Mikoláš Metelec, Lucie Králová, Matěj Cidorák, Daniel Král, a Dominik Kubíček. Ti celkem vybojovali tři první místa, a jedno páté místo.
Mikoláš Metelec s Danielem Králem neprošli prvními koly, a odvezli si tak "pouze" zážitky a zkušenosti z mezinárodních závodů. Daniel se ale projevil jako bojovník, a budoucí posila závodního týmu.
Matěj Cidorák obsadil v kata bílých pásků krásné páté místo, kdy v zápase o bronzovou medaili soupeř zkazil kata, a měl tak být vyloučen. To se bohužel nestalo, a Matěj tak neprávem nezískal třetí místo.
Lucie Králová otevřela celou soutěž, kdy nastoupila v první kategorii. Všechny boje nekompromisně vyhrála, včetně finále proti Polské závodnici, s výsledkem 3:0. Patří jí tak zlatá medaile a první mezinárodní vítězství.
Dominik "Letenská mlátička" Kubíček zvítězil ve všech kolech v kata, a získal zlatou medaili. Překvapením byl ale jeho první start v kumite (boji), kdy si "vykopal" další zlatou medaili.
Nutno podotknout, že všechny děti cvičí karate v DDM P7 od září, a na turnajích se měří s dětmi, které cvičí 2-3 roky a minimálně rok nebo dva závodí. Samotná účast na těchto turnajích je pro děti úspěchem, stejně jako to, že se již můžou poměřovat s vyspělejšími dětmi. Medaile ze závodů jen potvrzují, že karatisté z DDM P7 si vydobývají na scéně karate v ČR své zasloužené místo.

O týden později se pak Dominik "Letenská mlátička" Kubíček zúčastnil světového poháru v karate v Hradci Králové - Grand Prix Hradec Králové. GP se zúčastnilo přes 1400 závodníků ze čtrnácti států - například i z Indonésie, Arménie, Ukrainy, Švédska, Norska, Litvy, Nizozemska, atd. Dominik závodil v kategorii kata chlapci 12-13 let 9.-7. kyu, kde obsadil 5.místo. Gratulujeme!

Tím ale karatistický maraton plný vítězství neskončil. Naši karatisté, Mikoláš Metelec a Dominik Kubíček, se zúčastnili talentové soutěže Strossfactor se společnou nacvičenou scénkou s ukázkami kata, bojovými technikami a synchronizované kata. Od poroty získali celkem 38 bodů ze čtyřiceti možných, a s přehledem tam získali 1.místo.

Tohle všechno, a ještě více, dokázali karatisté, kteří u nás cvičí devět měsíců. Chceš to umět také? Chceš získávat pásy vyspělosti v karate, zlepšit si kondičku, naučit se soustředit, a vyhrávat národní i mezinárodní turnaje? Přidej se k nám!