Mamuti - dětský oddíl experimentální archeologie

 Chceš se dozvědět, jak žil pračlověk a zkusit si některé jeho dovednosti? Chceš s námi jezdit tábořit a naučit se tomu, jak se o sebe postarat bez vymožeností civilizace? Chceš poznávat přírodu nebo jen prožít krásné chvíle mezi partou kamarádů? Přidej se k nám!

 
 Jsme oddíl, kde se kromě poznávání přírody a hraní her věnujeme výrobě kamenných nástrojů, rozděláváme oheň třením dřev, odléváme bronz a spoustu dalšího. Jednou týdně se scházíme v klubovně, jednou měsíčně jezdíme na výpravy a první tři týdny prázdnin trávíme na táboře, který si sami postavíme.
 
 
 U nás v Mamutech Ti poskytneme velké množství informací o přírodě a o chování se k prostředí kolem nás. Také Tě naučíme techniku a výrobu různých pravěkých nástrojů, které budeš umět i sám používat. Naši členové pak své znalosti a dovednosti dále předávají svým kamarádům a sourozencům.
 
 
 Členy oddílu jsou kluci i holky ve věku od 9 do 16 let, nově otvíráme Mamutí přípravku pro mladší děti! Počet členů se pohybuje každoročně okolo třiceti. Většinu času trávíme hrami, kdy se vyřádíme v lese či na louce, občas na dvorku v Tusarově ulici 53, kde máme klubovnu.
 
 Vrcholem celoročního programu je pak třítýdenní tábor, jehož program bývá hodně nabitý. Dopoledne, kdy probíhají experimenty, máme příležitost vyrobit si něco pro sebe nebo do oddílového vybavení. Hotové nástroje jsou pak ozkoušeny o Dni v pravěku, kdy se alespoň na jeden den přeneseme do pravěku se vším, co k tomu patří.
 
  Ve spolupráci s mnoha archeology se podařilo postupem času připravit pro děti velké množství experimentálních činností, které jsou pro naše členy zvládnutelné. Po dvaceti letech praxe v experimentech jsou výrobky často téměř k nerozeznání od pravěkého originálu a i proto mohly být některé výsledky Mamutů využity v rámci výzkumů profesionálních archeologů.
 
 Mamuti každoročně pořádají koncem dubna či začátkem května akci s názvem „Mamuti na Točníku“, kde se snaží ukázat návštěvníkům svou činnost a blíže je seznámit s experimentální archeologií. Návštěvníkům je podán výklad o jednotlivých experimentech a některé z nich si mohou i sami vyzkoušet.
 
Každou středu od 21.9.2016 je možné se přijít podívat k nám do klubovny v Tusarově 53. Rádi Vás uvítáme a ukážeme Vám, co je náplní našeho oddílu.
 
NOVĚ JSME I PRO MLADŠÍ DĚTI OTEVŘELI MAMUTÍ PŘÍPRAVKU!!
 
název věk  den  čas místo
Mamuti 9 - 18 Pondělí 17:00 - 19:00 Tusarova 53, P7
Mamuti 9 - 18 Úterý 17:30- 19:30 Tusarova 53, P7
 Mamuti 9 - 18 Středa 17:00 - 19:00 Tusarova 53, P7
 

  KONTAKT

  Jan KŘEČEK
  tel.: 775 194 836
  e-mail:
 mamuti@mamuti.cz
  web:
www.mamuti.cz